49ER, 49ERFX AND NACRA17 JUNIOR EUROPEAN CHAMPIONSHIPS & 29ER EUROCUP

Dear competitors,

It is our great honour to invite you to the 49ER, 49ERFX AND NACRA17 JUNIOR EUROPEAN CHAMPIONSHIPS & 29ER EUROCUP. This feast of sailing will take place at Lake Lipno, which is the best place that the Czech Republic can offer for sailing - being in the middle of nature with steady winds - two valuable things that we can all appreciate as sailors.

Our motto is: We don't want to organize a regular regattas, we want to organize the most unforgettable regatta, which everyone will have extraordinary memories of for a life time.

We are really looking forward to seeing you all at Lake Lipno in June!


Jana Košťálová (president of Czech 29er and 49er Association)

Moderní mládežnická plachetnice 29er

Zažijte tu pravou radost z jachtingu

Především díky podpoře Českého svazu jachtingu, YC CERE a několika jednotlivcům je v České republice zatím 20 plachetnic této úžasné lodní třídy. Díky tomu, že jsou lodě sériové, tedy one-design, jsou všechny stejně konkurence schopné a záleží jen na umění mladých jachtařů. 29er je podporovaná lodní třída Českým svazem jachtingu a má přiděleného profesionálního trenéra Sportovního centra mládeže.

Naše flotila

Plachetnice 29er

Moderní mládežnická dvouposádková one-design plachetnice s trapézem. Jachtařský skif. Ideální příprava pro přechod na olympijské i neolympijské lodní třídy.

Mladí jachtaři

Ideální je přejít na 29er z dětských lodních tříd Optimist, Cadet či RS Feva ve věku 13-14 let. Optimální hmotnost posádky je 125 kg, ale začínat se dá už s 90 kg.

Regaty a soustředění

Mistrovství světa i Evropy, ale také skvěle obsazené závody Eurocup. Na našich vodách pak série o Pohár ČR. Organizace domácích i zahraničních soustředění. 

Prožij to s námi

Skvělý jachting na moderní akční plachetnici


Přidej se k nám

STAŇ SE ČLENEM ÚSPĚŠNÉHO MLÁDEŽNICKÉHO TÝMU DVOUPOSÁDKOVÝCH PLACHETNIC

Pokud máte zájem aktivně závodit na dvouposádkové mládežnické plachetnici, pak neváhejte a vyplňte formulář. Pokusíme se pro vás najít optimální řešení a to i v případě, že nemáte druhého člena do posádky.