O krále Šumavy

Po skončení mistrovství se celý tým pustil do tréninku pod vedením nové trenérky Dominiky Vaďurové, která do celého tréninkového procesu přinesla zcela novou perspektivu. Dominika se během dvou dní s posádkami zaměřila zejména na manévry a akceleraci při startech, čehož mohli všichni využít během nastávajícího závodu O krále Šumavy, který probíhal ve dnech 9.7. - 11.7.2021.

Hned první den přinesl velmi větrné podmínky, které mohou závodníci pamatovat z loňského závodu Intergalactic Championship a přestože byly podmínky opravdu náročné, všechny posádky (včetně těch nových) se rozhodly vyjet na vodu. I přes mírné obavy se ukázalo, že všichni nováčci již dobře ovládají své lodě a jsou schopni v těchto podmínkách jezdit. Je zde vidět obrovský posun v těchto podmínkách od posledního větrného soustředění na Lipně v květnu tohoto roku.

V sobotu se muselo podobně jako při mistrovství na vítr čekat až do odpoledních hodin. Nicméně čekání se vyplatilo, jelikož přišel velmi příjemný vítr o síle okolo 5 m/s a s ním slunečná obloha, což byla pro všechny příjemná změna oproti pátku.

Poslední den závodu se opět vrátilo zatažené počasí a mírnější vítr, tudíž si závodníci během závodu vyzkoušeli téměř všechny podmínky. Nakonec se podařilo za celý závod odjet krásných 12 rozjížděk.

Po náskoku z pátku, kdy posádka Dadák / Viščor zajela 4 krát první místo, se již nepodařilo druhé posádce Nevelöš / Nevelöš náskok dohnat, přestože k tomu chyběl jediný bod. Třetí místo vybojovala nová posádka Viščorová / Šlechtická, která zajížděla stabilní výsledky v TOP 10 a ani první den se v poli neztratila, tudíž se potvrzuje, že přidělení jedné z nových lodí právě této posádce bylo dobré rozhodnutí.