Cena Šumavy

Zatímco družstvo SCM se účastnilo závodu v Kielu, ostatní posádky dorazily na Lipno, kde se o víkendu jel závod Cena Šumavy, který je také pohárovým závodem. Na startu se sešlo celkem 8 lodí a díky absenci týmu SCM mohli o medaile bojovat i novější závodníci.

Na sobotu byla původně velmi špatná předpověď, podle které nebylo jisté, zda se vůbec půjde na vodu. Situace však nakonec byla zcela jiná a již kolem poledne se stahovalo AP. Závod byl rozdělen na dva okruhy, přičemž náš okruh Alpha jel dál směrem na Radslav, kde panovaly ještě lepší podmínky, než před klubem. Během chvíle se podařilo postavit trať a odjet 3 rozjížďky ve velmi pěkném a stabilním větru, který občas chodil v relativně silných poryvech, což zejména vzhledem k původní předpovědi snad nikdo nečekal.

Po odstartování 4. rozjížďky však vítr začal postupně slábnout a také se začal velmi silně stáčet. To donutilo rozhodčí rozjížďku přerušit. I přes snahu trať přestavit se již nepodařilo rozjížďku znovu odstartovat a vzhledem k blížící se bouřce bylo rozhodnuto závodní den ukončit.

V neděli se vyrazilo na vodu hned zrána, přičemž vítr tento den foukal ze zcela opačného směru než v sobotu. To umožnilo i přímo před klubem postavit trať na slušném místě a přestože se vítr točil o něco více, podařilo se odjet hezké 4 rozjížďky ve středním větru. Oproti prvnímu dni se však výsledky na medailových pozicích nezměnily. Závod vyhrál Vojta Cibulka s naším "technikem" Janem Pokorným, který se po více než půl roce od konce své kariéry na 29eru vrátil alespoň na jeden závod. Druhé místo obsadili bratři Nevelöšové a třetí místo získala posádka Tadeáš Tkadlec a Vanda Paigerová.

Za 2 týdny nás čeká malý pohárový závod na Seči a hned o týden později se posádky přesouvají na Lipno, kde je čeká již tradiční Lipenský týden.