Modrý hrozen a vyhlášení poháru

Minulý víkend se od 23. září do 24. září konal na Nových Mlýnech závěrečný závod Poháru ČR, Modrý hrozen.

Vítr byl na naší straně, a to oba dva dny. V sobotu bylo naplánováno celkem pět rozjížděk, které se bez problémů podařilo odjet. Nedělní program byl o něco odlehčenější s pouhými třemi rozjížďkami, ale vítr byl o to silnější.

Závod vyhrála posádka Lukáš Kraus a Ondřej Baštář, druzí skončili Petr Pelnář a Kateřina Šlechtická a třetí příčku obsadily Nela Viščorová a Anna Košťálová.

Zároveň byl vyhlášen i Pohár ČR, který se letos počítal ze série šesti závodů. Do výsledků bylo započítáno umístění ze všech závodů s koeficientem 7, přičemž jsou počítány výsledky kormidelníka s libovolným kosatníkem a zohledňuje se pořadí pouze českých posádek. V případě neúčasti byl udělen počet bodů o jedna vyšší než byl počet účastníků na daném závodě. Vzhledem k tomu, že byly odjety více jak 4 závody, tak se nejhorší výsledek škrtal. Finální pořadí se určilo nízkobodovým systémem (tedy stejně jako na závodech, čím méně bodů, tím lépe).

Tento rok Pohár ČR vyhrála posádka Petr Pelnář a Kateřina Šlechtická, druhé místo získala Nela Viščorová s Annou Košťálovou a třetí skončil Lukáš Kraus s Ondřejem Baštářem.