Soustředění a závody na Nechranicích

Přes velikonoční prázdniny se na Nechranicích konalo první domácí soustředění této sezóny. Poprvé se tak na 29eru svezly i nové posádky, kterým starší závodníci předali své zkušenosti a naučili je základům ovládání lodě. Soustředění začalo stanovením cílů a ukázkou manévrů na suchu, které si mohli noví závodníci odpoledne vyzkoušet již na vodě. Nezapomnělo se ani na ostatní posádky, které v průběhu týdne trénovaly zejména manévry, starty a nakonec i rozjížďky, během kterých se posádky SCM opět adaptovaly na podmínky panující na českých vodách. V neděli došlo k výměně posádek, kdy se zkušenější závodníci vyměnili s nováčky a ti tak mohli přímo na vodě získat zpětnou vazbu a upevnit si základní principy jízdy na 29eru. Na Velikonoční pondělí nesměla chybět koleda, při které se pomlázce nevyhnula žádná dívka a dokonce ani trenérka.

V pondělí odpoledne sice soustředění skončilo, nicméně již v pátek jsme se všichni vrátili na první pohárový závod Nechranický skluz. V sobotu foukal střední vítr z poměrně nezvyklého směru, tedy přímo od hráze, což vytvořilo podmínky, které ani na Nechranicích příliš neznáme, kdy vítr pravidelně osciloval zleva doprava. Síla větru byla také proměnlivá, opět však v pravidelných intervalech. V tomto zajímavém větru se podařilo odjet pěkné 4 rozjížďky, u kterých nakonec i zůstalo, jelikož v neděli místo větru přišel pouze déšť. Výsledky ze soboty tedy zůstaly, přičemž 3. místo vybojovala posádka Markéta Bauerová / Magdaléna Holá, na 2. místě skončila posádka Lukáš Kraus / Ondřej Baštář a závod vyhrál Lukáš Dadák s Danem Viščorem.

Jako další akce nás v půlce května čeká soustředění na Lipně, na které navazuje Eurocup, kde opět poměříme své síly v konkurenci zahraničních posádek.