Soustředění na Lipně a závod na Seči

V týdnu od 2.8. do 6.8. proběhlo na Lipně soustředění pro SCM B pod vedením Domči Vaďurové. Tým se dohodl, čemu se chce v průběhu týdne nejvíce věnovat a na to se poté zaměřil jak trénink na vodě, tak rozbory na břehu. Počasí nám bohužel příliš nepřálo a většinu dnů pršelo a větru také moc nebylo. Přesto se každý den podařilo vyjet na vodu, až na čtvrtek, kdy byly podmínky skutečně nevyhovující a proto byl volný čas využit k workoutu. V pátek se ovšem podmínky zcela otočily a posádky si tak mohly užít optimální jachtařské počasí, byť v oslabeném počtu, jelikož někteří museli odjet již o den dříve.

Po velmi vydařeném tréninku posádky na břehu rychle sbalily lodě, aby se stihly přesunout na Seč, kde se o víkendu konal závod Štít města Pardubic. V sobotu se nejdříve vítr hodně točil, ale později se ustálil a závodníci vyjeli na vodu. Podařilo se odjet 4 rozjížďky, které byly vzhledem k podmínkám, které na Seči obvykle panují, velice pěkné a vítr občas přišel i v silnějších poryvech. V neděli se již žádné další rozjížďky odjet nepodařilo, a proto zůstaly výsledky z předchozího dne.

Domča přes víkend zůstala na Lipně, kde jela závod na lodi Melges 24 a tento týden zde trénuje s českými 49er posádkami.