Srpnové soustředění na Lipně

Od 9. do 13.8. na Lipně probíhalo soustředění pro B-Team pod vedením Johanky Kořanové. Soustředění se účastnily 4 posádky včetně jedné nové složené ze závodníků lodní třídy Cadet. Cvičení na vodě byla vytvořena podle přání účastníků a tudíž se všichni mohli zaměřit na oblasti, které jim dělají největší potíže. Cvičení byla zaměřena zejména na manévry, ale také na taktiku, rychlost na stoupačku i zaďák a na starty.

Přestože předpověď byla zpočátku poměrně pesimistická, nakonec se podařilo každý den vyjet na vodu a síla větru nejednou předčila naše očekávání. Jeden den vítr dosahoval dokonce rychlosti kolem 7 m/s, nicméně i nová posádka byla schopná s ostatními držet krok a bylo vidět, že si na 29er rychle zvykají. Na konci soustředění účastníci zhodnotili míru dosažení svých cílů a také dali trenérce zpětnou vazbu k celému průběhu akce. Celkově i přes menší účast bylo soustředění velmi přínosné nejen pro samotné závodníky, ale i díky prezentaci naší lodní třídy Optimistům z Českého Yacht Klubu, kteří zde také měli ve stejnou dobu soustředění.

Celý tým se setká první víkend v září na Nechranicích na pohárovém závodě, přičemž poté nás na Nechranicích čekají ještě dva víkendy tréninkových seminářů a MČR.

Foto: Sára Svobodová